מובילים דיגיטליים - חשיפת פרויקט D.E.Y


ביום שני התכנסנו למפגש ראשון וחגיגי של פורום מובילים דיגיטליים אשכולי. המפגש התקיים במפעם מעלה אדומים בנוכחות יגאל להב - יו"ר האשכול, נציגי הרשויות, דגנית פוקס - מנהלת מפעם מעלה אדומים ורון מרקל – מנהל תוכניות בתחום הדיגיטציה בג'וינט-אלכא.

בפורום משתתפים בעלי תפקידים מכל רשויות האשכול, וביניהם: מנמ"רים, מנכ"לים, מנהלי מחלקות ועוד. מטרות הפורום הן גיבוש קהילה של מובילי השינוי ברשויות, קבוצת עמיתים שיובילו יחד את המהפכה בבניית הדאטה ובהטמעת השימוש בו.

במסגרת המפגש השקנו את פרויקט הדגל של האשכול בתחום הדיגיטציה, פרויקט D.E.Y.

מדובר בפרויקט מהפכני בעל 3 צירים מרכזיים עבור הרשות –

* פיתוח ייחודי של האשכול במסגרתו יוקם אגם נתונים רשותי שיעניק עצמאות לרשויות בניהול המידע ואת היכולת לחבר בין בסיסי מידע שונים. הפיתוח ייתן מענה בצומת קבלת ההחלטות הניהוליות ברשות שיובילו להשפעה על איכות השירות לתושב בקצה.

* הקמת מרכז חדשנות ודיגיטציה אזורי שיפעיל עבור הרשויות מעטפת מקצועית להובלת השינוי ברשות.

* ניהול השינוי הארגוני, בהובלת מפעם מעלה אדומים. יתבצע באמצעות ליווי פרטני של כל רשות ורשות, תוך שימת דגש על הצרכים הייחודיים של כל רשות.

את המפגש פתחה קרן גפן, מנכ"לית האשכול, בהסבר על חשיבות הפרויקט וחשיבות המידע בחיי הרשות המקומית : "מידע הוא האמצעי לחולל שיפור בשירות ושיפור ביכולות הניהול. המידע מתחיל להיות מעניין ורלוונטי כשמחברים בין עולמות המידע, זה מאפשר קבלת תובנות וניהול מיטבי".

לאחר מכן, בירכו את המשתתפים יגאל להב, יו"ר האשכול וראש המועצה המקומית קרני שומרון ושי רוזנצוייג, יו"ר ועדת הדיגיטציה באשכול וראש המועצה המקומית אלפי מנשה:

יגאל: "אשכול יו"ש יוביל את המהפכה הדיגיטלית ברשויות המקומיות. האשכול מאפשר חשיבה משותפת, אנחנו לא עובדים לבד יותר".

שי: "הכלים ישפרו את איכות החיים של התושב, של העובד ואת יכולות הניהול וההחלטה של המנהלים ברשויות".

במהלך המפגש, שמחנו לארח את ד"ר רועי יוזביץ', סופר, מרצה וחוקר בתחומי המצוינות וההשכלה, שהרצה למשתתפים על חשיבות מהפכת ההשכלה ועל חשיבותו הגוברת של המידע בעולמות המתפתחים של כלי ה-BI וה-AI.

אשכול יהודה ושומרון ימשיך במהפכת הדאטה ברשויות המקומיות לטובת שיפור כלי הניהול למנהלים ברשויות המקומיות ולטובת שיפור איכות השירות לתושבים.