מפגש ראשון של קהילת מנהלי המרכזים הקהילתיים באשכול

בתאריך 2.6 התקיים מפגש ראשון של קהילת מנהלי המרכזים הקהילתיים ברשויות אשכול יהודה ושומרון, להכרות והנעת שיתופי פעולה אזוריים בתחומים החברתיים. נפגשנו במרכז הקהילתי החדש והמרשים בעמנואל, הכרנו והתחלנו לדון באתגרים והזדמנויות לעבודה משותפת .


בתאריך 2.6 התקיים מפגש ראשון של קהילת מנהלי המרכזים הקהילתיים ברשויות אשכול יהודה ושומרון, להכרות והנעת שיתופי פעולה אזוריים בתחומים החברתיים.

נפגשנו במרכז הקהילתי החדש והמרשים בעמנואל, הכרנו והתחלנו לדון באתגרים והזדמנויות לעבודה משותפת .

ראש מועצת עמנואל, הרב אליהו גפני, הציג את המועצה ואת ההתפתחות הגדולה בה היא נמצאת כיום, יחד עם התאמת המענים לקהילות המתחדשות וגדלות, בניצוחה של מנהלת המרכז הקהילתי, סמדר הרשקוביץ'.

טל בסכס, מנכ"ל החברה למתנ"סים, ברך את כל השותפים ואת השותפות הנרקמת: " אם נדע לאגם משאבים, לחבר את המרכזים הקהילתיים לאשכול ולהקים את שולחן המח"ר, יהיה זה ערך מוסף גדול" 

יגאל להב, יו"ר אשכול רשויות יהודה ושומרון, תאר את המאפיינים הייחודיים לאזור ואת מטרת האשכול לקדם חשיבה אזורית, שיתוף ברעיונות ושיתופי פעולה. "יו"ש הוא הפתרון למצוקת המקום במרכז. רשויות נמדדות בתרבות וחברה, זוגות צעירים היום רוצים איכות חיים. כדי להיות המענה אנחנו צריכים להיות טובים. אסור להפסיק לחלום"

קרן גפן, מנכ"לית האשכול, דיברה על תהפוכות העולם אותם אנו חווים בעידן הנוכחי ועל השולחן החברתי המשותף כהזדמנות לחשיבה אחרת, תפיסה בלתי פורמלית עם חופש וגמישות. "נזקק את הבעיות יחד, האתגרים משותפים לכולם, יצירת מענים משותפים זה מח מאוחד. השותפות תביא תוצרים משמעותיים"

לאחר הברכות נתכנסנו להרצאה מרתקת של רועי פולקמן, יזם ויועץ אסטרטגי : הובלת שינויים בעידן התאוצות. התקיים מפגש ראשון של הכרות והנעת שיתופי פעולה אזוריים בתחומים החברתיים. רועי דיבר על מגמות עולמיות ועל אתגרים ייחודיים ליו"ש והציע כמה כיווני פעולה אפשריים להתמודדות והובלת שינוי חברתי בעולם משתנה.

בחלקו השני של היום עברנו להכרות מעמיקה יותר בין מנהלי המתנ"סים ממחוזות שונים, וישבנו לשולחנות עגולים באתגרים שמעסיקים את כולנו. דנו בסוגיות והעלנו מספר מהלכים לקידום התחומים באמצעות השותפות האזורית.

לסיום הציגה שירה הראל, מנהלת מחלקת קהילה וחברה, את פעילות האשכול בתחומים החברתיים ואת החממה להזדקנות מיטבית בה משתתפים נציגי המרכזים הקהילתיים.